top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Ламати стереотипи та бути людиною — інтерв'ю активного любителя єдиноборств Євгенія

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Євген перепробував багато видів спорту, від бігу і плавання до класичного і тайського боксу, сьогодні ж він активно займається та виступає на змаганнях з бразильського джиу-джитсу.

Розкажи про себе, які у тебе захоплення?


Мене звати Євген, мені 31, киянин. Займаюсь спортом, вивчаю бразильське джиу-джитсу в Rocket Jiu Jitsu Club (представництво Atos Barcelona Jiu Jitsu) відносно недавно і протягом цього "недавно" є результати та бажання вивчати більше. До джиу-джитсу тренувався по thai boxing, раніше - старий добрий бокс (тут і розпочалася моя відмова від м'яса), не обійшлося і без качалки в підвалі та турнірів на вулиці, після армії-баєве самбо, а в школі-рукопашний бій та карате.

Захоплення також тематичні - інтерес до бойових мистецтв, до усіх, будь-якого виду. Проявляється це збором книг, журналів, про бійки зі стилем, переглядом YouTube та художніх фільмів (Батько Bruce Lee). Часом відвідую професійні бої як глядач, останній - WWCF в Палаці спорту, я дуже хвилювався за Magdalena Sormova, і так, вона vegan.

Кручу в руках нунчаку фрістайл для настрою. Дихальні практики цікавлять, як ключ до спеціальних можливостей людського організму. Влітку захопився мототехнікою (50-150сс) в ретро стилі. Слухаю гарну музику для хороших людей: PUNK, hip-hop та оркестр ДСНС. А ще донор компонентів крові АВ+, якщо що-звертайтесь. Чому ти перейшов на рослинне харчування?


Бути vegan для мене - ламати стереотипи та бути людиною. Я не одразу прийшов до цього. У 2011 я відмовився від м'яса, тоді у мене було оточення гарних людей, які були вегетаріанцямиівеганами, це вплинуло на мене позитивно в усіх планах. Дуже багато книг та статей було прочитано, фільмів переглянути на цю тему, а також на тему жорстокого ставлення до тварин. Відмова від продуктів тваринного походження-сильний вчинок, це до того, що часто чув: "ні, а я от без м'яса не можу". Зіштовхувався особисто з різними стереотипами. Наприклад, що потрібно для людини/чоловіка м'ясо як джерело білка, тим більш для спортсмена. Це було смішно слухати, особливо від людей з очевидними проблемами зі здоров'ям. Про це можна писати дуже багато, а коротше-я зрозумів, що воно того варте. 1000 і 1 причина бути vegan.


Розкажи про свої спортивні успіхи


Багаторазовий чемпіон та призер національних змагань (Ukraine National Challenge) врозділах GIі NO-GI, в жовтні ABU DHABI NATIONAL PRO JIU-JITSU CHAMPIONSHIP - UKRAINE - GI забрав золото, а влітку брав участь у закритому турнірі "НЕ ЗДАВАЙСЯ", де боровся у фіналі з досвідченим vegan fighter, поступився 0:2, срібло. Були й турніри, звідки йшов з досвідом без трофеїв. Так же трофей зазаплив на 1000 м (р. Дніпро) та забіг на 10 км. З тайського боксу призер міських, обласних та всеукраїнських змагань.

Якось так. Бажаю всім vegan дівчаткам та хлопчикам брати участь у змаганнях незалежно від напрямку та стилю. Це гарний спосіб показати світу, що м'ясо для слабаків.


Як часто ти тренуєшся?


Щодня у мене є заняття по джиу-джитсу, в будні дні це повторення та вивчення технік, боротьба по завданнях, вільна боротьба. Щосуботи (це чудовий день) день боротьби. 1,5 годин мінімум боротьби. Крім тренувань джиу-джитсу я займаюсь самостійно фізичною підготовкою-працюю на витривалість. Програму створюю сам чи пробую те, що мені дуже сподобалося із різних джерел інформації. Іноді можу побоксувати чи побити полапаміз товаришами. В неділю відпочинок, важче ложки нічого непіднімаю)

Як люди реагують на те, що ти веган?


Вражені дуже, особливо на станції переливання крові. В спортивному оточенні менше. Таких випадків мало, бо я не афішую свої погляди. Було би дивно. Проте, питають поради, чи як це працює, які позитивні та негативні моменти. Є знайомі, які послідували моєму прикладу та відмовилися від м'яса в раціоні, я за них дуже радий. Є всеїдні, що адекватно ставляться до vegan, думаю, у них з часом виникнуть думки щодо шкоди їжі тваринного походження.


Чи вживаєш ти які-небудь додаткові харчові додатки?


На підготовці це обов'язково. Коктейль: соєве/пшеничне/горіхове + 2 банани + протеїн. Вітаміни аптечні, янтарна кислота, іноді BCAA, B12 курс внутрішньом'язово (2 рази в рік). В раціоні ромашка, шипшина, липа, меліса, пророщені зерна пшениці. Стараюся щось пробувати нове та не забувати про старе. Як давно ти веган?


З початку 2019. В кінці грудні 2018 зареєструвався на Vegan challenge. Завдяки організації у мене була підтримка 24/7, багато інформації про харчування і не тільки та невеликі завдання щодо кулінарії вдома. Количеленджзакінчився, було відчуття, ніби я уже давно не вживаю продукти тваринного походження. Щоб стати vegan, не потрібно чекати яких-небудь знаків та шукати в гуглі ще факти про шкоду м'яса та молока, якщо захотів-взяв і зробив. В моєму випадку просто пощастило. Збігся той день, коли я вичитувала склад продуктів та старт Веган Челенджу.

Можеш дати кілька порад по раціону? СССдякую, що даєте "поумнічати" :D

Їжа-це не ліки і не спосіб стати більше чи менше, це лише джерело енергії та елементи зі смаком. Дівчатка й хлопчики, змінюйте раціон, а не виробника, частіше пробуйте щось нове і не бійтесь не пообідати один день, бійтесь переїдання. Беріть дроп у бабусь та дідусів: овочі та фрукти, вирощені руками під столицею, смачніші. Зверніть увагу на насіння різних культур: вони маленькі, зате насичені. Гопніки в 2000-х були на піку завдяки соняшниковим насінням. Будьте здорові, щасливі. Цінність свої старання, бережіть тих, хто береже вас. Поширюйте vegan ідею вчинками та діями. Всіх обняв. Oss!.

9 просмотров
bottom of page