top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Біг крізь стереотипи: інтерв'ю з веганом-бігуном Володимиром Сталінським

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Розкажи трохи про себе: що у тебе за робота, які маєш захоплення? Коли ти почав займатися спортом, яких успіхів досягнув?

Привіт. Мене звати Вова, я магістр інженерної техніки, бігун любитель, веган, марафонець і просто людина. Деталі про магістратуру навряд чи кого-небудь цікавлять ☺️, тому перейду одразу до спорту та веганства. Спортом я почав займатись ще в університеті, одразу став членом збірної університету з легкої атлетики. Супер успіхів у спорті вищих досягнень на національному рівні не досяг, але чемпіоном області в десятиборстві та бігу на 60 та 110м. ставав неоднократно. Також був чемпіоном України з канікросу. На сьогодні я займаюсь спортом уже більш як 10років. Я щиро любив легку атлетику, коли почав тренуватися і так же люблю її зараз. Після закінчення університету почав займатися бігом на тривалі дистанції на любительському рівні. Був учасником збірної команди м.Києва на чемпіонатах України з бігу на різні дистанції. Брав участь у чемпіонаті світу з гірського бігу. Марафонець, пробіг близько 20-ти півмарафонів.

Яка твоя історія переходу на веганську дієту? Як давно ти веган?

Спершу, 4,5 роки тому я став вегетаріанцем. Моя майбутня дружина, на той час, була вегетаріанкою уже понад 5 років і після знайомства з нею я теж став вегетаріанцем.

Цей перехід був дуже простим, все було логічно для мене, нічого не викликало питань, кухня вдома була дуже смачною та різноманітною, завдяки цьому відмова від м'яса була непомітною. Потім, 2,5 роки тому ми, уже разом, вирішили відмовитися від вживання усіх продуктів тваринного походження.

Якось логічно все йшло до веганства, допомогли різні відео, типу відео М.Оганян та ін. Я завжди називаю момент переходу на веганство моментом, коли я уже просто не зміг купити в магазині той чи інший продукт тваринного походження. Просто концентрація думок щодо цього росте з кожним днем і коли доходить пікової точки, то я просто не купую більше такі продукти. Саме так все відбулося у нас. Ми не приймали одного фундаментального рішення, ми прийшли до нього.

Скільки разів на тиждень ти тренуєшся? Чи є у тебе думки з приводу зв'язку веганської дієти та спортивних успіхів?

Останні кілька років я не тренуюсь і не бігаю націлено на великі результати. Але треную себе правильно, ґрунтуючисьна цілях, задачах та своїх інтересах у бігу. В залежності від пори року, наявності часу та інших факторів, я тренуюсь від 2-х до 6 разів на тиждень. У пікові періоди, коли дозволяє час і погода, я бігаю по 400 км на місяць. Я не зміг відслідкувати різкого покращення результатів показників форми після переходу на веганство. Не зміг відслідкувати також і погіршення форми. Єдине, що я точно зрозумів, що я став і продовжую ставати легшим. І я кажу не про вагу в кг, яку бачу на вагах, до слова, за ці 4,5 роки без м'яса і 2,5 роки взагалі без продуктів тваринного походження, я "втратив" близько 4 кг. Легше—це більш стрімким, більш спритним, як ніби мені більше нічого не заважає у шлунку, кишківнику і взагалі у тілі. В цілому, щодо зв'язку веганської дієти та спортивних успіхів, можу сказати, що на будь-якій системі харчування, всеїдній, веганській чи якій-небудь іншій необхідно багато тренуватись. І я вважаю, що свідоме веганство просто створює менше труднощів у житті спортсмена, ніж свідоме всеїдне харчування. А якщо взяти до уваги, що свідомо всеїдних людей менше, ніж несвідомих, то мені видається, що всеїдне харчування більш "обтяжливе", ніж веганське.Щодо своєї ваги можу сказати, що я з народження маю специфічне тіло, до 25 років я харчувався всеїдно та їв дуже багато, але все одно не був товстим, в той час, як довкола мене друзі помітно гладшали. Так що я точно не є прикладом втрати ваги після переходу на веганство, мені просто нічого вже втрачати ☺️, тіло знає свою норму і я уже не худну. До слова, навіть після 21-денного голодування за системою М.Оганян я практично не втратив вагу.

Як люди реагують, коли дізнаються, що ти веган?


Реакція людей банальна та проста, її знають всі. Спершу кожен питає, де я беру білки ☺️, потім перераховують молоко-яйця-сир-ще щось. Але я не реакційна та неконфліктна людина, місію просвітителя в собі не бачу і не агітую до переходу на веганство. Тому всі такі діалоги ні до чого цікавого не приводять і вартісного не приводять☺️.

42 просмотра
bottom of page