top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Бойчиня, веганка та активістка - Катерина Бєлкіна

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Привіт! Розкажи, будь ласка, з чого почалася твоя особиста історія веганства?

Вперше думка про вегетаріанство з'явилася в дитинстві після перегляду однієї з серії мультфільму Сімпсони, там де Ліза стала вегетаріанкою. Але для себе я цей вибір зробила в 17 років, коли в моєму оточенні з'явилися вегетаріанці і я серйозно задумалася про відмову від м'ясних продуктів. Етична сторона для мене стала очевидною, але було складно в плані зміни дієти, хоча завдяки реальним прикладам друзів я побачила наскільки це просто. Через 3 роки я стала веганкою. Як відреагували близькі?

Друзі вегетаріанці і вегани звичайно ж підтримали. Я прочитала багато літератури про вегетаріанство і веганство і багато говорила про це з друзями і через деякий час кілька моїх подруг теж перейшли на вегетаріанство. З батьками було складніше, у нас в родині м'ясні страви були практично кожного дня на столі. Батьки думали, що моя "дієта" - це явище тимчасове і в підсумку я почала окремо готувати собі всю їжу. Хоча зараз, коли я приїжджаю до родичів, мені окремо готують веганські страви).


Чому ти обрала тайський бокс? І як перший раз потрапила на тренування? Пам'ятаєш свої відчуття?


Мені з дитинства подобалося битися. У 10 років я пішла в секцію Карате Кіокушинкай в моїй школі, займалася тамменше ніж рік. Знову єдиноборствами я вже почала займатися, коли вступила до університету. Там я 2 роки займалася таеквондо. Вже тоді я хотіла виступати на змаганнях, але на жаль в університеті не було такої опції. У 2012 році я вирішила вже серйозно зайнятися єдиноборствами. І вибрала тайський бокс. Мене він привернув тим, що є найжорсткішим видом єдиноборств в стійці. Завдяки своїм знайомим я знайшла клуб "Легат" і потрапила на тренування до СтасаВойтенко, у якого займаюся і донині. Перший час було важко перебудуватися після таеквондо, але тайський бокс підкорив мене з першого тренування)


Часто кажуть «Ти ж дівчинка?» «Це не жіночий спорт». Часто стикаєшся з сексизмом в професійному спорті?

Якщо говорити саме про професійний спорт, то немає. Коли звуть на проф. бої, то сексизм зустріти складно, зараз на багатьох турнірах намагаються зробити хоча б один жіночий бій. А ось на аматорському ринзі все ж буває проскакують сексистські жарти. А якщо вже говорити про "ти ж дівчинка", то практично всі люди не пов'язані зі спортом дивуються, коли я кажу, що займаюся тайським боксом.

Як відреагував твій тренер, дізнавшись, що ти веган?


Уже й складно пригадати, чесно кажучи, але на цей час мій тренер вже кілька років як вегетаріанець). Решта тренерів, з якими я стикалася, досить скептично ставляться до такої дієти. Але я думаю це швидше справа звички, мовляв, при певних етапах підготовки потрібно харчуватися по-особливому. І тут в хід йдуть старі схеми, де про тофу ніхто і не чув.

Які твої досягнення?


- Переможниця Кубка Європи IFEF 2015 року, розділ K-1,

- Переможниця Кубка України з кікбоксингу WAKO 2016, розділ K-1,

- Срібна призерка Кубка Світу з кікбоксингу WAKO 2016, розділлоу-кік,

- Бронзова призерка Чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2016, розділ K-1,

- Срібна призерка Чемпіонату України з таїландського боксуМуайТай IFMA 2017,

- Бронзова призерка Кубка Світу з кікбоксингу WAKO 2017, розділлоу-кік. Також мала проф. бої по Боксу і по ММА.


У тебе була травма, коли плануєш продовжити професійний шлях?


Планувала в кінці травня 2018, але на жаль лікарі сказали, що ще зарано. Хоча оскільки травмована у мене тільки права рука, то я, крім реабілітації, вже ходжу у свій зал і відпрацьовую удари ногамиілівою рукою, намагаюся форму не втрачати)

67 просмотров
bottom of page