top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Боротьба, як стиль життя - інтерв'ю борця і власника кафе "Нікого не їм" Олексія

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Розкажи про те як давно ти став веганом і як прийшов до цього?


Привіт. Вже близько п'яти років я є веганом. А вегетаріанцем вжебільш як тринадцять. Мій шлях до веганства був досить довгий, я відмовлявся від продуктів тваринного походження поступово. Але в якийсь момент я зрозумів, що гальмує мене лише власна лінь. На наступний день я і став веганом.

Те, що причиняти біль та страждання іншим живим істотам я не хочу — я усвідомив досить давно. Велику роль у цьому відіграла музика і моє оточення. У той час я слухав в основному хардкор, в якому веганська позиція простежувалася досить часто.З того часу, з кожним днем я лише переконуюся в правильності мого рішення.


Розкажи трохи про спорт, яким ти займаєшся.


Я перепробував багато видів спорту. Займався комбат джиу-джитсу, бойовим самбо, ММА, тайським боксом. В останні 1,5 року зупинив свій вибір на бразильському джиу-джитсу. Це такий вид бойового мистецтва, основна увага в якому приділяється боротьбі в партері. Вважаю, щона сьогодні,бжж — один з найбільш модних іпрогресуючихвидів спорту як в Україні, так і по всьому світу. Це дійсно мистецтво, дуже красиве єдиноборство.

Як давно ти виступаєш на змаганнях по Бразильському джиу-джитсу і як в цілому проходять змагання?


На постійній основі почав виступати на турнірах з лютого минулого року. До цього пару раз пробував себе, ще не розібравшись, що це за спорт такий:) Все проходить так само, як і на всіх змаганнях з контактних видів спорту. Ти реєструєшся у своїй ваговій категоріїтав день сутичок борешся з суперниками за олімпійською системою (вибуваєш після першого програшу). Головною відмінністю є поділ не тільки за дивізіонами, а ще й по поясах (їх убжжп'ять). Також, для призерів у своїй ваговій категорії є можливість спробувати сили в абсолютній – де немає поділу за вагою. Тобто, є велика ймовірність зустрітися на килимі з опонентомудва рази більше тебе. Але в цьому і є принадність джиу-джитсу — розміри суперника не мають значення, якщо ти технічно підкований.

Які успіхи вже у тебе в цьому спорті? І які цілі ставиш на майбутнє?


За ці півторароки я став віце-чемпіоном Європи, чемпіоном Німеччини, багаторазовим чемпіоном України. Переможцем відкритих турнірів в Парижі, Тель-Авіві та Женеві. Також, нещодавно я отримав синій пояс і почав виступи в новому дивізіоні. Що стосується цілей, то все, напевно, як і у всіх спортсменів. Хочу досягти якомога більших висот у цьому виді спорту. Отримувати нові пояси і займати призові місця в кожному дивізіоні поясів на чемпіонатах Європи та Світу.


Розкрий секрет свого раціону, чи вживаєш ти спортивне харчування?


У моєму раціоні немає нічого секретного :) Сповідую, так би мовити, принцип інтуїтивного харчування. Їм все, що мені хочеться, і стільки – скільки можу. По вегану, звичайно ж. Виходить цілком збалансований раціон. Спортивне харчування є обов'язковим у моєму раціоні. Приймаю BCAA, протеїн, L-карнітин, вітаміни і корисні добавки. Вважаю, що за веганської дієти потрібно обов'язково стежити за своїми показникамиіз допомогою вітамінів покращувати їх, якщо є така необхідність.

Чи відрізняється твій раціон при підготовці до змагань?


При підготовці до змагань я, звичайно, ганяю вагу. Відповідно, повністю прибираю солодке, борошняне і те, що не дозволить мені влізти у свою категорію. В іншому, все залишається таким же. Спортивне харчування, звичайно ж, в обов'язковому порядку.


Як ставляться твої одноклубникитатренер до твого раціону?


В основному, одноклубники ставляться нейтрально. Більшість з повагою, деякі жартують, але по-доброму. Я не єдиний веган на тренуваннях, що не може не радувати. Тренер мене в цьому підтримує. Думаю, для нього це цікавий досвід роботи з веганом. Він – дуже розумна людина з досить сучасними поглядами, я від нього ніколи не чув дурних питань про білок. Та й мої деякі успіхи в спорті не дадуть нікому засумніватися в тому, що веганство не заважає моїй спортивній кар'єрі.

Що б ти побажав людям які хочуть перейти на веганство?


Не відкладайте на завтра. Питайте у друзів, однодумців, читайте літературу і дивіться фільми. Боїтеся зривів — починайте поступово відмовлятися від продуктів тваринного походження. Але в першу чергу – ви повинні зрозуміти, для чого це робите. Розвивайтеся морально і фізично. Зараз є класнийпроєкт Vegan Challenge - раджу з нього і почати. А якщо хочете скуштувати смачну веганську їжу — приходьте до нас у кафе «Нікого не Їм» !

53 просмотра
bottom of page