top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Пауерліфтинг без м’яса: досвід чемпіона

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Світла Сторона Сили поспілкувалися з одним із найуспішніших спортсменів-веганів в Україні, Майстром Спорту з пауерліфтингу за найпрестижнішою версією IPF, веганом Микитою Івашкіним, про те, як це – підіймати важку вагу в спорті без продуктів тваринного походження в раціоні.Привіт. Розкажи нам про себе: як заробляєш на життя, які інтереси, хобі? Працюю в великій ІТ компанії на позиції qa automation engineer останні кілька років. Робота займає основний мій час, тому спортивні активності я планую вже виходячи з мого робочого графіку. Основним моїм хобі на цей момент є спорт, є ще й інші інтереси, яким я теж приділяв багато часу в недавньому минулому, і сподіваюся, що ще повернусь до них у майбутньому, але це вже зовсім інша історія


Розкажи про причини, що спонукали тебе стати веганом? Як давно ти веган? В компанії моїх друзів і товаришів завжди була достатня кількість веганів і вегетаріанців. Негативно до цього я ніколи не ставився, але частка скептицизму була завжди. Ідею про вегетаріанство-веганство виношував у себе біля року, напевно, поки точно не вирішив, що це правильний вибір. Все-таки заважали всі ті упередження, які витають у нашому суспільстві відносно такого типу харчування. Основна думка про те, що в людини є вибір, автварини немає, зіграла головну роль. Особливо в нашому сучасному суспільстві, де тваринна і молочна промисловості працюють на повну котушку, і левова частка людей не розуміють, що відбувається за стінами тих цехів. Зараз же багато жартую, що свого часу потрапив до секти, і мене зомбували, але насправді ніхто свого часу на мене не тиснув із цього приводу. Все-таки особистий приклад без усяких непотрібних слів – найкращий показник правильності ідеї та вибору. Веган я вже майже 7 років, до цього протягом трохибільше рокубув вегетаріанцем.

Коли ти почав займатися спортом? Чи давно ти виступаєш на

змаганнях? Яких успіхів ти досяг? Те, що можна більш-менш назвати спортом, почалося в 2012. До цього було декілька років занять у залі просто дляфану. На перших змаганнях виступив у грудні 2012, підняв тоді 210 у присіданнях, 145 в жиміі200 в тязі в категорії до 74 кг в юніорах. Власне, стаж змагань можна рахувати з того моменту. На даний час виступаю в категорії до 83 кг в окремому жимі, бо поки немає бажання повноцінно тренувати 3 рухи. Але однак, присідаю і тягну для ЗФП із робочими вагами до 200 кг, хоча серйозними результатами в присіданнях і тязі похвалитись не можу. Найкращий результат змагань в жимі на цей момент 260 кг в тій же 83 категорії. Ставав 3 рази срібним призером ЧУ, на першому виконав норматив МС ФПУ.

Скільки разів у тиждень ти тренуєшся? Які добавки ти вживаєш (якщо взагалі вживаєш) і чому? В міжсезоння, коли нема потреби готуватись до змагань, тренуюся 3 рази в тиждень, при підготовці кількість тренувань зростає до 4-х. Із добавок основним для себе вважаю ВСАА і креатин, практично цілий рік їх приймаю + вітаміни групи В при підготовці, і протеїн якийсь соєвий. Без цього всього відновлення між тренуваннями стає на порядок гіршим. Як люди реагують, коли дізнаються, що ти веган? Якщо чесно, то до останнього стараюся приховати, що я веган, оскільки за ці роки наслухався всякої єресі та безглуздих питань, тому краще промовчати ☺Ну, а коли дізнаються, то іноді трохи дивуються, як мені не набридає в магазинах шукати відповідні продуктиітак далі. Ну, і звичайно ж, улюблене питання про «Що ти їси?» завжди присутнє. Які в тебе є поради для спортсменів, які думають про перехід на веганську дієту? Думаю, що до цього варто підходити свідомо і з холодною головою. І якщо вже наважились переходити навеганство, то робити це варто поступово, потихеньку виключаючи тваринні продукти зі свого раціону. В моєму випадку цей період тривав понад рік. І слухати свій організм. Різкі рішення та зміни – не завжди хороший варіант.

21 просмотр
bottom of page