top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Від захоплення філософією до вегетаріанства

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Герой нашого інтерв’ю – Стас Войтенко, розповідає про тайський бокс, тренування і про те, як бути переможцем, не вживаючи м’яса.

Розкажи трохи про себе: чим займаєшся, які в тебе захоплення. Привіт! Основне заняття, захоплення і хобі в моєму житті – це тайський бокс.Я треную і тренуюся сам в клубі «Легат», дивлюсь відео, вивчаю нові методики тренувань. Ще дві мої улюблені справи – це подорожі та двоколісний транспорт. Втім, усе це вдається поєднувати. Також із недавнього часу я є волонтером Київської організації «Мотохелп», яка займається допомогою людям, що потрапили в ДТП з двоколісною технікою. Як довго ти займаєшся тайським боксом? Займаюся з 2007 року, треную – десь із 2009. Що надихає тебе в цьому виді спорту? Надихає, в першу чергу, інтерес і любов до цього виду спорту. Тайський бокс – древній ізахоплюючийвид єдиноборств, у якому можна розвиватися все життя.

Які твої досягнення в єдиноборствах? Я ставав переможцем Клубного Чемпіонату Світу в місті Ялта у 2012 році, срібним призером Європив2014 з кікбоксингу К1 і бронзовим призером Кубка Світу, маю два пояси. Багато ще різних турнірів вигравав. Чесно кажучи, не люблю розповідати про свої досягнення.

Як давно ти займаєшся тренерською діяльністю? Вже 9 років, а починалося все з того, що підміняв тренера – і виходило непогано. З часом зрозумів, що хотів би займатися саме цим. Розкажи про особливості харчування спортсменів та спортсменок.

Дуже широке питання, і доволі індивідуальне, тут можна навести багато літератури та посилань. На різних етапах тренувального процесу необхідно по-різному підходити до цього питання. Але хотів би зауважити, що в Києві серед тайських боксерів багато серйозних спортсменів та тренерів не їдять м’яса з різних причин, а це, до речі, показник того, що відмова від м’ясних продуктів анітрохи не шкодить здоров’ю.

Як ти прийшов до вегетаріанства і чи думаєш перейти на веганство? Одна моя учениця була затятою веганкою, я навіть шуткував над усіма людьми, які не їдять м’яса, але потім подивився фільми на цю тему і зрозумів, що таке насилля йде в супереч із моїми життєвими принципами. Крім того, я завжди дотримувався східної та буддійської філософії життя, і після переходу на вегетаріанство це ще більше вписалося в моє розуміння світу. Так, я думаю поступово перейти на веганство.

Чи відчув ти зміни в тренувальному процесу зі зміною дієти? Можу сказати, що жодних негативних змін точно не відчув. Їжа – це білки, вуглеводи, жири, вітаміниімінерали. Немає значення, з яких продуктів ми отримуємо ці елементи, то навіщо комусь страждати? Не кажучи вже про питання користі м’яса. Яку ти можеш дати пораду спортсменам і спортсменкам єдиноборств по складанню дієти? В першу чергу – вивчити матеріали з дієтології, дійсно сістиіпочитати, дізнатися щось нове, спробувати варіант, який підходить вам особисто. І звернути увагу на водний баланс, це дуже важливий момент як для скиданняі схуднення, так і для набору маси.

18 просмотров
bottom of page