top of page
Поиск
  • Фото автораКатерина Бєлкіна

Інтерв'ю з Dima Dino або як бути веганом паверліфтером

Обновлено: 8 июн. 2021 г.

Розкажи трохи про себе: чим займаєшся, які у тебе інтереси, захоплення?

Привіт, мене звати Діма, займаюся тренерською діяльністю в спортзалі у рідному місті Чернігові та планую переїзд до Києва, де буду продовжувати дану діяльність). Захоплююсь музикою, граю на ударних в хардкор-панк групі Bad Act. Також люблю активний відпочинок, цікавлюсь мистецтвом і зараз щільно підсів на філософію Фрідріха Ніцше. Розкажи про причини, що спонукали тебе стати веганом.

Причин насправді багато, з різних сторін у мене виникали питання щодо багатьох речей і я шукав відповіді. Бувають такі періоди, коли щось іде не так і задумуєшся про правильність вибраного тобою шляху, тоді зміни самі приходять у життя.

І за допомогою довгих роздумів і питань самому собі вони проникаютьзісвідомості у фізичний простір. Одне із питань якраз було питання гуманності вбивства заради розваги, їжі, "комфорту", також експлуатації та ще багато іншого. Я обдумував це все та зрештою зрозумів, що це все не для мене. І що це зовсім не необхідність, а скоріше якісь застарілі норми чи невігластво.


Як давно ти веган?

Вегетаріанцем я став у 2008, а веганом десь ужев2009. Що є логічним ланцюжком у даній справі.

І всіх закликаю до того ж!)

Коли ти почав займатися спортом?


Спортом, якщо як говорить Микита із групи Hold Back, майстер спорту з жиму лежачи у найпрестижнішій федерації України, то зовсім недавно. А якщо брати в загальноприйнятих рамках, то з самого дитинства щось робив, із залізом займатися почав уже в 13 років, а будучи веганом до заліза повернувся уже до 17 років, зараз мені 24.

Яких успіхів ти досягнув?


Якщо в глобальних масштабах оцінювати, то досягнення в плані спорту не такі великі, от в кінці минулого року здобув кандидата в майстри спорту з жиму лежачи в федерації UPC і в ній же планую здобути майстра спорту зі станової їтяги, зараз іде підготовка. Але в цілому я ще тільки новачок і все ще буде).


Скільки разів на тиждень ти тренуєшся?


Тренування у мене 4-5 разів на тиждень і графік тренувань я складаю в залежності від цілей. Зараз іде підготовка і фокус конкретно на ноги та спину, що потребує більше часу, бо відновлюєшся трохи довше звичайного. Але в цілому 4 рази достатньо. Як люди реагують, коли дізнаються, що ти веган?


Ну я сам же із провінції, люди не знають у нас такого і думають, що це скорочення від вегетаріанця і реагують часто питаннями про фармакологію та білок і скільки трави їм). Але зазвичай дивуються і навіть є жарт про те, що коли я сильніший за когось, то їм просто варто більше сочевиці їсти.


Чи вживаєш ти якісь харчові добавки, якщо так, то які?


Так, вживаю. Кожен ранок починається із лляної олії, опісля креатин і БЦА, після тренувань, а також буває протягом дня соєвий ізолят.

Чи є у тебе поради чи підказки для спортсменів-початківців щодо раціону?

Найважливіше для занять спортом чи взагалі якої-небудь активної діяльності— підготувати своє тіло, переконавшись, що ресурсів у тілі буде достатньо для досягнення поставлених задач. А саме, дотримуватися режиму сну, побудувати раціон харчування, а уже на платформі цього приступати до самої діяльності. Щодо раціону, то це упирається уже в конкретні цілі, які ставить перед собою людина. Якщо банальний масонабір, щоб не соромно було змінювати штани на шорти влітку, то потрібно пити не менше 2-х літрів води на добу, вживати не менше 1г. білка на кілограм ваги, 2г. жирів і 4г. вуглеводів. Витрати повинні перевищувати споживання, щоб не виникало дефіциту. Основними продуктами повинні бути каші та бобові, а також не забувати про овочі, горіхи та насіння. Також всім раджу придбати лляну олію, яка є хорошим джерелом омега жирів. Спортивне харчування уже є тільки доповненням до основного, а ніяк не альтернативою. Робіть все з розумом і результати не змусять вас чекати!

26 просмотров
bottom of page